Vybíráme herní počítač

    

Poohlížíte se po novém počítači a nevíte si rady v tom obrovském počtu nabízeného zboží?

    

V tomhle článku si řekneme, jaké aspekty při nákupu zvážit a na co si dát pozor.

 

Co to vlastně je herní počítač? V dnešní době digitalizace a počítačových technologií, kdy velká část populace studuje, pracuje, nebo se baví pomocí počítače, je to už spíše jen zaužívaný výraz. Za herní počítač se dá považovat PC, které je sestaveno z komponentů neboli hardwaru, jenž lidově řečeno rozjede počítačové hry. Jedná se hlavně o dedikovanou grafickou kartu, která má alespoň 2GB vlastní paměti a procesory s nejméně dvěma jádry a to se bavíme úplně o těch nejslabších kouskách z doby pradávné.

 

 

  

Dnešní herní PC pracují s diametrálně odlišnými parametry. Každý rok vychází nové a výkonnější generace procesorů i grafických karet. Člověk pohybující se profesně mimo odvětví výpočetní techniky lehce ztratí přehled o tom, jaké jsou jeho možnosti.

   

My v compraider.cz by jsme se před nákupem herního PC ptali samy sebe:

    

JAK DLOUHO BUDU U POČÍTAČE TRÁVIT ČAS A JAK NÁROČNÉ HRY, NEBO PROGRAMY POTŘEBUJI SPUSTIT?

    

KOLIK SI MŮŽU DOVOLIT INVESTOVAT PENĚZ, NEBOLI JAKÝ JE MŮJ BUDGET?

 

NA JAK DLOUHO POTŘEBUJI VYSTAČIT SI S VÝKONEM PC SESTAVY?

  

 

CO SE TÝČE PRVNÍHO BODU. Otázku jste si položili, ale co dál? Jak a kde najdu potřebné informace, ptáte se samy sebe. Každá hra, nebo software, má své minimální a doporučené požadavky na hardware a najdete je jednoduše na googlu. Po trocha hledání a zadání těch správných klíčových slov na Vás vyskočí a budete vědět, po jak výkonném počítači se máte dívat. Respektive budete hledat PC, které má tu a tu grafickou kartu a takový, nebo makový procesor. Pokud budete mít nějaké herní PC vyhlédnuté a budete chtít vědět, jak si počítač povede s konkrétní hrou, napište do vyhledávače na youtube název hry a doplňte ho o název grafické karty a procesoru, jenž jsou v dané PC sestavě. Vyskočí Vám videa lidí, kteří hry testují na různé nastavení a zobrazují při tom hodnoty, jako jsou FPS, nebo teploty grafického čipu či procesoru. To samé platí u grafických editorů, video editorů nebo softwaru určeného k modelování, kreslení nebo vývojářství. Jak se říká, kdo hledá, najde.

   

   

   

DRUHÝ BOD si myslíme netřeba rozebírat do detailů. Pokud budete chtít ušetřit, můžete si, pokud si na to troufáte, PC sestavu poskládat samy. Můžete ji nakombinovat použitými komponenty, nebo využít náš PC konfigurátor, kde tuhle možnost nabízíme. Odkaz zde: https://www.compraider.cz/sestaveni-pc-na-miru-pc-konfigurator

  

TŘETÍ BOD je otázkou do budoucnosti. Člověk pomalu neví, co bude zítra, ale jsou lidé, kteří si věci rádi plánují dopředu s předstihem. Při vybírání vhodné herní PC sestavy můžete ovlivnit její možnosti upgradu, neboli vylepšení. Znamená to, že si koupíte, nebo necháte postavit takové PC, které podporuje např. novější socket pro procesory další generace. Počítač, který má silnější PC zdroj a utáhne výkonnější grafickou kartu apod. Chápeme, že pro člověka neznalého, je tohle všechno španělské vesnice. Nechte si proto poradit u profesionálů, nebo napište nám a my Vám rádi poradíme. S našimi zákazníky jsme v neustálém kontaktu a je to součást naší práce. Můžete přes online chat, nebo na email info@compraider.cz.

  

Aktuální nabídku našich herních PC sestav najdete zde: https://www.compraider.cz/herni-pc-pocitac-sestava

      

Pokud by jste zatoužili po opravdové specialitě. U nás v compraider.cz jsme se pustili do otevřených designových PC Art sestav a Vy si jednu takovou můžete nechat vytvořit dokonce podle vlastních představ. Více informací najdete zde: https://www.compraider.cz/herni-pc-art-sestavy

   

Přejeme hodně štěstí s výběrem, ať počítač slouží roky.

    

S pozdravem compraider.cz