Jak vybrat ten správný herní notebook?

    

Existuje mnoho aspektů, které hrají roli při výběru toho ideálního herního notebooku. Samozřejmě nás, nebo spíše Vás nejvíce omezuje rozpočet, který jste po hlasování rodiny dostali k dispozici.

   

Hlavní OTÁZKOU tedy je tedy KOLIK PENĚZ jsem ochotný do notebooku INVESTOVAT ???

   

     

       

     

Naše nabídka herních notebooků startuje něco nad 10.000,- s tím, že se jedná o takovou střední třídu, chcete li- zlatou střední cestu. Tyto notebooky svým výkonem daleko přesahují nové notebooky, které v této cenové relaci najdete v nějakém obchodě s elektronikou. Rozjedete na nich veškeré nejnovější hry, ale u těch náročnějších na grafiku, jako je např. Cyberpunk 2077, budete muset slevit na detailech. Samozřejmostí je úprava fotek a videií či běžná kancelářská práce. Tady Vám nadbytečný výkon urychlí veškerou práci. Díky SSD diskům a vícejádrovým procesorům je zdlouhavé načítání minulostí.

        

Pokračovali bychom tím, K ČEMU BUDU NOTEBOOK VYUŽÍVAT ( jak náročné hry budu hrát/ v jak náročných programech budu pracovat atd. ) Vybíráme tedy podle parametrů (CPU/ GPU/ RAM/ HDD/SSD) - zde rádi pomůžeme, pokud se ve výpočetní technice až tak neorientujete. Pokud potřebujete na notebooku „rozjet“ ať už konkrétní hru, program na modelování, či jiné aplikace, NAPIŠTE NÁM A ZEPTEJTE SE. My danou věc prozkoumáme a ozveme se zpět. Platí pravidlo VÝKON=CENA. Níže si povíme o základním dělení hardwaru, tedy komponent, které jsou uvnitř herních notebooků.

     

          

   

       

PROCESOR ( CPU ): Naše herní notebooky disponují nejméně čtyřjádrovými procesory u těch nejlevnějších kousků od tradičních výrobců Intel a AMD. Někteří lidé preferují více Intel, co do spolehlivosti a výkonu. Můžeme ale potvrdit, že výrobce AMD se svými Ryzeny už je více než konkurenceschopné a některé z procesorů výkonem a parametry Intel dokonce předčí. Co se týče Intelu tak naše notebooky startují na procesorech i5 a i7 sedmé generace Kaby Lake a končí u generace dvanácté s označením Alder Lake. AMDčka začínají u Ryzenu 5 s označením 3550H a končí u AMD Ryzenu 9. Počet jader / vláken daného procesoru a jeho frekvenci na které pracují, najdete vždy v inzerátu konkrétního notebooku.

    

     

GRAFICKÁ KARTA ( GPU ): Aby jsme vůbec mohli mluvit o herním notebooku, musí být vybaven tzv. dedikovanou grafickou kartou. To znamená, že má svůj vlastní čip, který je připájen k základní desce. Hlavními výrobci jsou NVIDIA se svými GeForce sériemi GTX a RTX a AMD s řadou RX. Naše herní notebooky startují na grafickém čipu GTX 1050 se 4 GB vlastní paměti a jdou přes GTX 1650 až k modelům s kartami ze série RTX s 8GB vlastní pamětí a výše. Tady záleží na tom, jak nároční jste hráči, jaké hry hrajete, případně v jak náročných programech po grafické stránce chcete pracovat. Opět VÝKON=CENA.

   

   

    

         

OPERAČNÍ PAMĚŤ ( RAM ): Základem pro alespoň trochu herní notebook je 8 GB tzv. RAMky. Naše herní notebooky jsou standardně rozšiřovány minimálně na 16 GB a to vždy v dual-channelu (2x8GB / 2x16GB atd.) Po dohodě je možné u našich notebooků paměť navýšit dle přání.

      

      

PEVNÝ DISK ( HDD / SSD ): Neboli uložiště- to kam si ukládáte svá data a odkud běží operační systém notebooku. Souvisí s ním rychlost načítání a tudíž i Vaše nervy. Naše herní notebooky disponují vždy rychlým SSD diskem typu PCIe NVMe M.2, jehož rychlost je několikanásobně rychlejší než u klasického HDD, který zůstává dobrou volbou pro ukládání osobních dat. Operační systém je vždy instalován na rychlé SSD disky. Po dohodě je možné u našich notebooků uložiště jakkoliv rozšířit.

      

     

                       

      

        

DISPLEJ: Co velikost notebooku- respektive jeho obrazovky ? Budete notebook přenášet ? Nebo ho budete používat výhradně doma jako náhradu za stolní PC ? Standardní úhlopříčka u displeje herních notebooků je 15,6“. Větší 17,3“ obrazovky jsou potom tou dokonalou náhradou za stolní počítač. Někteří výrobci ještě dělají něco mezi a to je rozměr 16,1“ a najdeme dokonce i větší než je 17,3“. Platí pravidlo: Čím větší, tím dražší. A není to jen o velikosti displeje. Dalším parametrem je jeho rychlost, neboli obnovovací frekvence. Základních 60 Hz najdete na každém IPS Full HD panelu, tedy na každém z našich herních notebooků. Ty lepší mají potom od 120 Hz až po 300 Hz.

    

    

A co DESIGN NOTEBOOKU a jeho ZPRACOVÁNÍ ? Tohle už je čistě na Vás ! Každému se líbí něco jiného a je to otázka vkusu, který herní notebook padne do oka zrovna Vám. Nicméně se zde opět připlácí. Prémiové, celokovové, designově lépe zpracované notebooky jsou dražší než ty plastové. A není to jen o tom zevnějšku. Dražší herní notebooky mají většinou lépe řešeno chlazení a to je důležitý aspekt pro dlouhověkost notebooku.

  

     

      

JAKOU ZNAČKU? Podobná záležitost jako ohledně designu. Většinou má člověk už s nějakou zkušenosti a preferuje ji, ba naopak ho v něčem zklamala. U nás to třídíme spíše na modely různých značek, u kterých nebyla nikdy žádná reklamace a nemají žádné výrobní nedostatky. Takové herní notebooky najdete u nás v nabídce na www.compraider.cz

  

        

 

    

             

OD KOHO herní notebook KOUPIT? No a tady Vám rádi poradíme 😉. Odpověď je přeci jasná. Ale teď vážně. Pokud se poohlížíte po nějakém „bazarovém“ kousku buďte obezřetní. Internet je plný vykutálených podvodníčků. Neposílejte peníze předem! Osobní předání s možnosti vyzkoušení a notebook s kompletní dokumentací, fakturou a zárukou by měl být bez problémů. Výhodou je daleko nižší cena, než u nového zboží.

     

    

Hodně štěstí s výběrem a kdyby něco… STAČÍ NAPSAT !

    

    

Kliknutím na odkaz se dostanete na naši aktuální nabídku herních notebooků: www.compraider.cz/herni-notebooky